En iyi Windows 10 Temaları Top 9

En iyi Windows 10 Temaları

2018 yılında kontrol etmeniz gereken En iyi Windows 10 Temaları içinde 9 tanesini ve getirdiği görsel farklılıkları sizlerle paylaşacağız.

Temalar ve görsel özellikler açısından, Windows 10 genellikle Linux gibi süper özelleştirilebilir bir platform olarak görülmez. Olması gerektiği gibi, Windows 10 için hala bir sürü resmi ve gayri resmi tema var. Bu sayede masaüstüne inanılmaz derecede güzel bir tasarım sağlayabiliyorsunuz.

En iyi Windows 10 Temaları

Henüz Windows 10 temaları nasıl yüklenir bilmiyorsanız, önce nasıl yapacağımıza dair kılavuzumuzu okuyun.

Sizi, Windows’un yeni yıllarına ya da DeviantArt’ta bir tasarımcıdan biraz daha sinirli bir yere götüren nostaljik bir tema arıyorsanız, burada bir şey bulacaksınız.

Windows geçmişinde muhtemelen en nostaljik ve evrensel olarak sevilen tema ile başlayalım – Windows XP. Bu mavi-yeşil görev çubuğu sadece hoş ve can sıkıcı görünmüyor mu?

Otantik bir Windows XP görünümü elde etmek için, önce Windows 10 için gerekli özelleştirme araçlarını sağlayan Classic Shell‘i edinmeniz gerekir. Bundan sonra, Windows 10 için Klasik Shell XP paketini indirerek XP görünümüne kavuşturabilirsiniz.

2. Taiwan Culture Sketches

Taiwan Culture Sketches aslında Microsoft’un listeden çıkan tek tema. Temelde renk eşleme özelliklerine sahip duvar kağıdı resimlerinden oluşan bir koleksiyon topluluğudur. Dahil duvar kağıtları harika.

3. Penumbra

Ben şu an bu temayı kullanıyorum. Bilmiyorum ama çok hoşuma gidiyor göz yormuyor. Bu listenin geri kalanında incelediğimiz diğer temalar gibi, Penumbra da Microsoft tarafından yapılmıyor. Temayı kullanabilmeniz için önce yukarıdaki yamaları yukarıda uygulamanız ve temanın dosyalarını doğru klasöre manuel olarak yerleştirmeniz gerekir. Ama bir kez kurduktan sonra, sisteminizi gece kullanmaktan zevk alacağınız güzel, karanlık bir tema.

4. Seda

En iyi Windows 10 Temaları

Seda, DeviantArt’tan yüklene başka bir karanlık temadır. Penumbra’dan farklı olarak, tamamen karanlık değil, ışık ışınları ara yüze sarkıyor. Ayrıca, görünümü tamamlamak için hoş koyu gri renkli bağlam menüsünü de içerir.

5. Arc

Arc, ana siyah ve beyaz temasının çeşitli varyasyonlarını içerir. Maksimum etki için, Arc simge paketini de temaya ek olarak DeviantArt’dan da yüklemek istersiniz.

6. Windows 95

Bu tema, Windows 95 işletim sisteminin estetiğinden olabildiğince fazlasını geri yükler. Degrade başlık çubuklarına, dikdörtgen düğmelere ve eğimli kenarlara dönmeyi umuyorsanız, bu tema sizi oraya götürecektir. SillySamPixelArt’ın en iyi efekt için ses ve ikonları içeren Windows 95 tema paketi ile birleştirin.

7. Simplify 10

Simplify 10 aslında hepsi aynı basit estetik etrafında toplanan bir Windows 10 temaları paketidir. Arayüzün farklı bölümlerini ayırt etmek için gri ve beyaz renkteki ince değişikliklere dayanarak Windows arayüzünü mümkün olduğunca düzleştirir. Aynı zamanda beğeninize göre olabilen veya olmayan pencere kumanda düğmelerini da küçültür.

8. LAB

En iyi Windows 10 Temaları

LAB’nın önemli görsel değişimi, her temalı pencerenin üstünden geçen ağır bir siyah çubuktur. Ayrıca tüm sistemde kontrastı önemli ölçüde azaltır ve kullanıcı arayüzünün çoğunu yeniden çizer.

9. Anthem Two

LAB gibi, Anthem Two da tüm temalı pencerelerin üstüne ağır bir siyah çubuk ekler. Ancak, LAB kadar kontrastı azaltmaz, ancak gözlerde biraz daha kolaylaşır.

Çok daha iyi görünen bir sistem elde etmek için biraz hayal kırıklığı riskiyle karşı karşıya kalırsanız, bu En iyi Windows 10 Temaları size kurtarıcı  olacak.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.