Everest EWR-521N4 Repeater Kurulumu ile makalemizde Tekrarlayıcı olarak kullana bilirsiniz.

Everest EWR-521N4 Repeater Kurulumu

Everest EWR-521N4 Repeater Kurulumu, makalemizde Tekrarlayıcı olarak kullana bileceğiniz modemin yazılı ve görsel dokümanını bulabilirsiniz.

Günlük hayatımızın olmasa olmazı olan internet hayatımızın her alanında yer alıp büyük kolaylık sunmaktadır. İş hayatımızda yada günlük hayatımızda İnternet’i kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır.

İnternet’in avantajları kadar dezavantajları da karşılaşabiliriz, genelde en çok yaşanılan sorunlardan biri ise İnternet’in çekim alanının yeterli olmamasıdır.

Ancak Repeater(tekrarlayıcı)lar sayesinde kablo kirliliği olmadan ve düşük bütçeyle internetinizi tekrarlatarak çekim kapsamını genişletebilirsiniz. Bir çok Repeater(tekrarlayıcı) çeşidi bulunmaktadır, bugün ki makalemizde Everest EWR-521N4 Repeater(tekrarlayıcı)’nın kurulumunu anlatacağız.

Everest EWR-521N4 Repeater Kurulumu

Everest EWR-521N4 Repeater cihazımızın kablo bağlantılarını yaptıysanız interneti aldığınız modemle eşleştirme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kablosuz özelliği olan cihazdan Everest EWR-521N4 Repeater (Tekrarlayıcı) ‘nıza bağlantı kurmamız gerekiyor.

Everest EWR-521N4 Repeater cihazınıza bağlı olarak göründüğünüz cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.10.1  yazınız entere tuşlayınız.

 • Password: admin
 • OK butonuna tıklıyoruz. Böylece everest ewr-521n4 arayüz erişimi yapılmış oluyor.

 • WIPS seçeneğine tıklıyoruz.

 • WISP seçeneğini işaretliyoruz.
 • OK butonuna tıklıyoruz.

 

 

Everest EVR-521N4 Kurulum

İnterneti alacağımız modemin ağ adının üstüne tıklıyoruz.

Segment

Wİ-Fİ Password: Bölümünün karşısına internetti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz.

OK butonuna tıklıyoruz.

Yapılan ayarlar doğrultusunda Everest EWR-521N4 Repeater(Tekrarlayıcı) cihazınızın kurulumu gerçekleştirildi. Everest EWR-521N4 Repeater cihazınızın kablosuz ağ adının ve şifresinin interneti aldığınız modemden farklı olmasını istiyorsanız,

 • Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

 • Wİ-Fİ Name and Password sayfası açılacaktır.
 • Wİ-Fİ Name: Bölümünün karşısına kablosuz bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız ad yazıyoruz.
 • Wİ-Fİ Password: Bölümünün karşısına kablosuz bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz. Bu alana yazdığımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.
 • OK Butonuna tıklayarak kablosuz ayarları tamamlamış oluyoruz.

EWR-521N4 Repeater (Tekrarlayıcı) nın kablosuz ayarlarını gerçekleştirdiniz. İnterneti aldığınız modemin internetini tekrarlatarak daha geniş alana internet’imizin ulaşmasını sağlayacağız. Everest ewr-521n4 repeater kurulumu ile ilgili anlamadığınız bir durum olursa yorumlarda bize iletin. YaparimBen ekibi size yardımcı olabilmek için burada olacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

9 yorumlar

 1. Merhabalar ben kablolu bağlantı yapmak istedim yapamadım baa yardımcı okurmusunuz

 2. ewr-521n4 kurulumunu gerçleştirdim sorun yasadım..modemden aldığım kabloyu ewr521 wayn portuna taktım daha sonra wireless kısmından sifremi degiştirdim.telofnlarla wifiye sıkıntısız baglanıyorum fakat dizüstü bilgisayarım ağ hatası veriyor bınu nasıl düzelte biliriz..yardımcı olurmusunuz..

  • Sadece şifreyi değiştirdiyseniz Kablosuz Ağ ayarlarından önce ağı unutturmanız gerek. Bunda çözüm olmuyorsa IP DNS ön belleğini temizlemeniz gerek.

 3. TURGAY BOZTEPE

  EWR-521N4 SMART KURULUMU ICIN GIRMEM GEREKEN 192.168.10.1 ADRESINE GIREMIYORUM.

 4. turgay boztepe

  192.168.10.1adresine giremiyorum. ve bu yuzden aldigim cihazi kullanamiyorum. bu konuda yardimci olurmusunuz?

 5. Merhabalar.kurulumunu yaparken hide network kutucuğunu isaretleyerek yaptım.yapmaz olaydım.şimdi ne bilgisayar vife si nede telefonlar da görünmüyor.görünmez oldu.tekrar kurulum için siteye de giremiyorum.ne yapmam lazım. Teşekkür ederim.

  • Merhaba Turgut Bey, Kablosuz ağı gizlemişsiniz. Bu pek sorun değil. Kablo ile bağlanarak modem arayüzünden şifreyi değiştirebilirsiniz. Cihazınızın Kablosuz ağ ayarların ağ ekle diyerek kablosuz ağ bilgilerini yazıp bağlanabilirsiniz. Son olarak modemde 30-30-30 Modem Sıfırlama Kuralı ile modemde sıfırlama yaparak yeniden kurulum yapabilirsiniz.

 6. kablosuz bağlantıyı anlatmışsınız. interneti ilk modemden kablolu almayı anlatmamışsınız. Bu konuyuda açıklar mısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.