png den jpg ye dönüştürme, png jpg dönüştürme,

Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme 2019

PNG’den JPG’de dönüştürme yolları çoktur. Ama Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme nasıl yapılır biliyor musunuz.

PNG JPG Dönüştürme: Bazen, belli bir kaliteye ve minimum boyuta sahip bir görüntüye ihtiyacınız vardır. Genellikle PNG biçiminde olan görsel kalitesi iyidir. PNG dosyalarını yeniden boyutlandırmaya çalıştığınızda kalitesi kaybolur. Peki Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme Nasıl Yapılır.

Bu yazıda, Xnconvert ve MS Paint aracını kullanarak tek bir tıklama ile PNG formatını jpeg’e dönüştürme yi ele aldık. İsterseniz Yan veya Dik olarak hatalı çektiğini videoyu düzeltmek için Yan, Dik veya Ters Videoyu Düzeltme makalemizi de inceleyin. işinize yarayacağından eminim.

Genel olarak insanlar daha yavaş yüklenen web sitesinden nefret ediyorlar çünkü hiç kimse israf etmek için fazladan bir dakika alamıyor. Bu nedenle, web sitenize eklediğiniz görüntüleri web sitenize çekmek için yeniden boyutlandırmanız gerekir. Ve diğer pek çok işte bazen, belli bir kaliteye sahip bir görüntüye ve minimum boyuta sahip bir görüntüye ihtiyacınız var ve genellikle PNG formatında bulduğunuz birçok görüntü var ve bunları yeniden boyutlandırmaya çalıştığınızda, görüntü kalitesi kaybolur.

İşte bu yüzden, PNG formatındaki herhangi bir görselinizi kaliteden ödün vermeden JPG formatına dönüştürebileceğin bir yöntemle buradayız. Evet, mümkün ve ilerlemek için aşağıda tartışılan kılavuzun tamamı takip edilerek kolayca yapılabilir.

Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme

Kalitesini kaybetmeden PNG JPG Dönüştürme Adımları:

Adım 1. Her şeyden önce, Xnconvert güçlü ve ücretsiz bir çapraz platformlu toplu görüntü işlemcisi olan ve 80’den fazla eylemi birleştirebileceğiniz harika bir araca ihtiyacınız var.  Bu program 500 format ile uyumludur .

Adım 2. Bu aracı indirdikten sonra PC’nize yükleyin ve açın. Aşağıda olduğu gibi bir arayüz göreceksiniz.

Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme
Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme

Adım 3. Şimdi çıkış bölümündeki ayarların bir kısmını düzenlemeniz ve bu ayarların ekran görüntüsünde yansıtılması gerekir, bu yüzden aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın ve çıktı fotoğraflarını almak için istenen formatı oluşturan aracınızda aynı işlemi yapın. Ayrıca fotoğrafları kaydetmek için hedef klasör seçin.

Adım 4. Şimdi Dosya ekle  düğmesine tıklayın  ve sonra formatını PNG’den JPG’ye dönüştürmek istediğiniz tüm görüntüleri ekleyin ve tüm resimlerin minik resimlerinin size gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme

Adım 5. Şimdi sadece  Convert  butonunu tıklayın.

Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme

Adım 6. Bu dönüşüm anlar içinde tamamlanacak ve tüm görüntüler JPG formatında olacak ve Çıktı ayarlarında ayarlanan konuma kaydedilecektir.

Yukarıda PNG formatını JPEG’e dönüştürme için Xnconvert programını kullandık. Şimdi ise paint’i kullanacağız.

MS Paint’i Kullanma

MS Paint, birçok kişi tarafından sevilen yerleşik bir Windows aracıdır. Ama biliyor musunuz, MS Paint’i PNG görüntülerini JPEG kalitesinde kaybetmeden dönüştürmek için kullanabilirsiniz. MS Paint kullanarak PNG görüntülerini JPED’e dönüştürmek için basit adımları izlemeniz yeterlidir.

Adım 1. Her şeyden önce, dönüştürmek istediğiniz png görüntüsünü seçip sağ tıklatmanız gerekir.

2. Adım. Şimdi açılır menüden ‘Open with Paint’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Adım 3. Şimdi PNG resminiz Paint uygulamasında yüklenecektir.

Adım 4. Bir sonraki adımda ‘Dosya’ üzerine tıklamanız ve ardından Farklı Kaydet seçeneğini seçmeniz ve ardından ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ‘JPEG Resim’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir .

İşte bu, bittin! Şimdi PNG resminiz hemen JPEG resmine dönüştürülecek.

Bu şekilde, Kaliteyi Kaybetmeden PNG den JPG ye Dönüştürme ilgili bilgilenmiş olduk. Bu yöntemle, PNG veya başka bir formattaki resim sayısını kolayca JPG’ye veya başka bir biçime dönüştürebilir ve bu işlemi kaliteyi kaybetmeden yapabilirsiniz. Bu yüzden aracı kullanın ve eğlenin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.