ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H298A şu an Türk Telekom tarafınca veriliyor. ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu tüm servis sağlayıcıları için nasıl yapılır paylaşıyoruz.

Kurmaya çalıştığınız ZTE ZXHN H298A Modem Özelliklerini bilmiyorsanız ilgili makalemizi incelemenizi öneririz. Cihaz hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmanız size kullanımda avantaj sağlayacaktır.

Aşağıdaki ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu adımlarına başlamadan önce ADSL Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinizi bildiğinizden emin olunur. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz öncelikle ISS ile görüşerek bilgilerin tarafınıza SMS olarak gönderilmesini talep ediniz. Ardından ZTE ZXHN H298A Kurulum adımlarının sağlıklı yapılabilmesi için Modem ve Bilgisayar arasına Ethernet olarak ifade edilen UTP (RJ45) kablosunu takınız. Mobil veya Wi-Fi ile yapılan kurulumlarda bazen sorun yaşanmaktadır.

Son olarak DSL kablosunun modeme takılı olduğunu doğruladıktan sonra aşağıdaki ZTE ZXHN H298A Kurulum talimatlarını uygulayabilirsiniz.

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

 

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

ZTE ZXHN H298A modeme bağlı tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyorsunuz.

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin Oturum aç seçeneğine tıklayınız.

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

Hoş geldiniz ZXHN H298A V1.0

NOT: güvenlik için, lütfen ilk şifreyi değiştirin.

Kullanıcı Adı: admin Yeni Şifre:***** Doğrulanan Şifre:***** Uygula İptal Et seçeneklerinin yer aldığı alandan isterseniz modeminizin arayüz şifresini değiştirebiliyor yada İptal Et bu butonuna tıklayarak bu alandan işlem yapmadan geçebiliyorsunuz.

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

Yeni Şifre***** Doğrulanan Şifre:***** alanına şifre oluşturur ve Uygula butonuna tıklarsanız.

Oturum Aç bölümüne tekrar sizi atacaktır. Kullanıcı adı: admin Şifre:***** Alanına oluşturduğunuz şifreyi yazdıktan sonra Oturum Aç butonuna tıklayarak modem arayüzüne geçiş yapıyoruz.

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

Modem kurulumunu gerçekleştirebilmek için sırası ile İNTERNET 1-WAN 2-İNTERNET 3 menülerine tıklayınız.ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

Internet – WAN – INTERNET

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

INTERNET seçeneğine tıkladığımızda PPP Kullanıcı Adı seçeneğine Türktelekom dan interneti alıyorsak Türktelekom dan verilen kullanıcı adını yazıyoruz @ttnet yan tarafında yazdığından dolayı @ttnet i eklemiyoruz.

Şifre alanına servis sağlayıcımız dan aldığımız şifreyi yazıyoruz. ZTE ZXHN H298A Modem Kurulumu

TTNET den farklı servis sağlayıcı kullanan kullanıcılar için PPP Kullanıcı Adının altında yer alan TTNET ‘den başka bir internet servis sağlayıcı kullanmak için Burayı Tıklayın seçeneğine tıklayınız.

Uygula seçeneğine tıklayarak ayarlarımızı kaydediyoruz. Bilgileriniz kaydedildi yazısı çıkacaktır.

ZTE ZXHN H298A Modem Kablosuz Ağ Ayarları

ZTE ZXHN H298A modemde kablosuz ağ ayarlarını yapabilmek için Yerel Ağ seçeneğine tıklıyoruz. WLAN seçeneğine tıklıyoruz.

WLAN(2GHz) Açık WLAN(5GHz) Açık ise Uygula butonuna tıklıyoruz.

 

Kanal bölümünden WiFi (Kablosuz Ağ) sinyal kalitesi ve kapsama alına göre bir frekans kanalı seçebilirsiniz. Burada seçeceğiniz kanal kablosuz ağınızın kalitesini belirleyecektir.

Kanal seçmek istemiyorsanız Otomatik seçeneğini seçebilir Uygula butonuna tıklayarak ayarları kaydedebilirsiniz.

WLAN SSID Konfigürasyonu seçeneğine tıklayarak SSID Adı: Bölümüne kablosuz ağ adı yazıyoruz.

SSID Gizle: Kapalı butonuna tıklıyoruz.

Kullanıcı Doğrulama Tipi: WPA/WPA2-PSK Şifreleme Türü: AES WPA Parola:Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız parola yazıyoruz. Bu alana yazacağımız parola kablosuz ağ parolamız olacak Uygula butonuna tıkladığımızda

ZTE ZXHN H298A modem kurulumunu, ZTE ZXHN H298A modem kanal ayarlarını, ZTE ZXHN H298A modem kablosuz ağ ayarlarını gerçekleştirmiş oldunuz. İnternetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.